עד שהבגידה תפריד בינינו: על ההיבטים המשפטיים של בגידה בחיי הנישואין נישואין מתחילים בחגיגה ובצלילים שמחים ומשמחים. לפעמים הם נגמרים באקורדים צורמים – למשל, במקרה של בגידה. בשורות הבאות נבחן את ההיבטים המשפטיים של בגדיה של אחד מבני הזוג ואת התפקיד של עורך דין גירושין במקרה שכזה; את ההיבטים הרגשיים והחברתיים נשאיר לפעם אחרת. האם..

קרא עוד ←

זכותו הטבעית של כל אדם היא להביא ילד לעולם, בין אם במסגרת הנישואין המסורתית ובין אם לא. כיום ישנן מספר דרכים לעשות זאת, כאשר אחת הדרכים היותר חדשניות ופורצות דרך היא באמצעות הסכם הורות משותפת. מדובר בהחלטה להביא ילד לעולם עם בן או בת זוג ללא קשר רומנטי, ומתוך הבנה ורצון טוב לקיום חיי משפחה..

קרא עוד ←

בדיוק כפי שתעודת נישואין הינה מסמך משפטי שמשמעותו הוא החיבור הממוסד בין שני בני זוג, כך גם לגבי גט שמהווה מסמך משפטי-הלכתי על כך שהגבר "גירש" את בת זוגתו והיא כעת מותרת לכל אדם. מסמך זה מופק בזמן טקס הגירושין הסופי ברבנות, וכאן נלמד מעט יותר אודות טקס זה והמשמעויות השונות של הגט והמסרבים לו…

קרא עוד ←

גירושין אינם תהליך פשוט, בין אם הגירושין נערכים כאשר לבני הזוג אין ילדים משותפים ובין אם הגירושין נערכים כאשר ילדיהם של בני הזוג כבר מבוגרים. במאמר שלהלן, נבקש להתייחס לנושא פחות שכיח והוא "גירושים מאוחרים", כאשר גירושין נערכים לאחר שנים רבות שבהן בני הזוג קיימו מערכת יחסים זוגית. להלן, נציג מספר עצות מועילות. לפני כן,..

קרא עוד ←

הליך גירושין ברבנות הוא הליך ארוך, יקר ומורכב, המצריך סיוע משפטי וכוחות נפשיים רבים. לעיתים, המתחים שנוצרים בין בני הזוג במהלך הליך הגירושין וגם בשל עניינים שקדמו לו, גורמים לבני הזוג לעשות טעויות רבות. לטעויות אלו יש מחיר, הן כספי והן נפשי. במאמר שלהלן, נסביר מהן הטעויות שכדאי להימנע מהן במסגרת הליך גירושין ברבנות, כדלקמן:..

קרא עוד ←