פרסומים בתקשורת

 
אוקטובר 2017

עו"ד יעקב בלס, מומחה לדיני משפחה מסביר במאמר מיוחד מדוע החוק החדש מונע גישה לערכאות, פוגע קשות בזכויות הנשים ומסיג את גבולות מקצוע עריכת הדין

 
5 ביולי 2016
globos

משתתפי הפורום לדיני משפחה של "גלובס" ו-D&B היו תמימי דעים על כך שחזקת הגיל הרך כמעט אינה קיימת בפועל בבתי המשפט – אבל נחלקו בשאלה אם צריך לבטלה גם בחוק

4 ביולי 2016
 6

גרירת זמן מיותרת או מהפכה שתעזור להקטין את מספר התיקים בבתי המשפט? "חוק הסדר התדיינות בסכסוכי משפחה" הגיע לאולפן ynet, ועורר סערה לא קטנה

"גלובס DUN'S 100": דירוג הנישות השנתי של משרדי עורכי הדין
3 במרץ 2016
globos

עורך דין יעקב בלס נבחר להכלל ברשימת "גלובס DUN'S 100" לשנת 2016: דירוג הנישות השנתי של משרדי עורכי הדין שהתפרסם בתחילת מרץ בגלובס.
לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן.

balaslaw_img3

 

לך ישר הביתה: על כפיית שלום בית

27 בינואר 2015
4

זוגות רבים העומדים בפני גירושין מנסים לבצע נסיון נוסף לשיקום היחסים באמצעות בקשה לשלום בית, אבל פעמים רבות זה הופך לנשק וכלי חשוב בבית הדין הרבני. עו"ד יעקב בלס מסביר

11 ינואר 2015
14
הליך התרת נישואין מיועד לנישואין מעורבים בהם בני הזוג משתייכים לדתות שונות או אינם משתייכים לדת המוכרת בארץ, ולמקרים בהם אחד מבני הזוג מוגדר חסר דת. חשוב לדעת כי בניגוד לגירושין בבית דין רבני שחייבים להיעשות בהסכמת שני הצדדים, התרת נישואין נתונה לפסיקת בית המשפט – במקרים מסוימים יחליט בית המשפט על התרת נישואין ללא הסכמת בן הזוג השני.
nrg
21 דצמבר 2014
האם המתים יכולים לשלוט בחיים? עו"ד יעקב בלס מעניק מסביר אילו תנאים יכול המצווה להצמיד לירושה, ובאיזו מידה הם מחייבים את היורשים?
6
21 אוקטובר 2014
בזמן שהוא מרצה 18 שנות מאסר על אונס בנותיו ותקיפת אשתו, שיתף גבר פעולה עם אביו כדי למנוע ממנה כספים. בית המשפט מנע זאת ממנו
7 אוקטובר 2014
14
תביעה להגדלת מזונות היא תביעה מורכבת יחסית, הן בשל הנסיבות המיוחדות שיש להוכיח אותן והן בשל שינוי הגישה המשפטית אשר אינה מתעלמת עוד מהסכמי גירושין בקלות רבה כל כך כבעבר.
30 בספטמבר 2014
onlife
טקס החליצה מתקיים גם בימינו על פי אותם עקרונות שנקבעו בדיני ההלכה הקדומים, ועוברים אותו בכל שנה כמה עשרות אלמנות ואחים שכולים בבתי הדין הרבניים. הטקס, שנועד במקור להמיט קלון על היבם, על שום שהוא מסרב לגמול חסד לאחיו המת – נודע כיום יותר כאירוע שמשפיל את האישה דווקא
 
11 באוגוסט 2014
4
המערכה הנוכחית בעזה העלתה מחדש את הסוגייה השנויה במחלוקת של שימוש בזרעו של אדם שמת. עו"ד יעקב בלס מפרט מהן ההשלכות המשפטיות ומסביר איזו התפתחות מבשרת את המשך התפשטות התופעה.
 
27 יולי 2014
14
אחת מהתופעות הקשות ביותר המזוהות עם הממסד הרבני בהקשר של גירושין הוא העגינות. מה זה בדיוק עגינות, איך אפשר להתמודד עם זה, ולמה הנשים, כמו תמיד, נפגעות יותר.
 
6
19 יוני 2014
בני זוג ניצלו מתנה שקיבלה האישה ורכשו נכס, אבל זמן קצר אח"כ התגרשו. היא טענה שהבעל הונה אותה ודרשה שהדירה תירשם על שמה בלבד
 
nrg
11 פברואר 2014
הבאת ילד לעולם באמצעות אם פונדקאית הינו הליך מסובך ולרוב גם יקר. מלבד הקושי הרגשי, הקשיים הטכניים השונים והעלות של התהליך, ישנם גם היבטים משפטיים שונים שנוגעים לתהליך. בשנים האחרונות היו כמה התפתחויות שנוגעות לפונדקאות ואותן נבחן בקצרה בשורות הבאות.
 
nrg
22 דצמבר 2013
האם העובדה שנישאתם בלאס וגאס בהליך אזרחי פוטרת אתכם מגירושין ברבנות? כנראה שלא
 
14
20 נובמבר 2013
המדינה מכירה בנישואין אזרחיים שנערכו בארצות רבות בעולם. חתונה אזרחית בחוץ לארץ היא דרך שמאפשרת לזוגות רבים המעוניינים בכך להימנע מהדרך המובילה אל הרבנות. אבל מה קורה כשמתגרשים? האם מי שהתחתן בחתונה אזרחית יכול להתגרש מבלי לערב את הרבנות? האם ישנם גירושין שאינם מחייבים התערבות של הרבנות או, שמא, כל הדרכים מובילות אל הרבנות?
 
12
29 מרץ 2011
גירושים זה לא קל בכל ההיבטים. עו"ד בלס מייעץ לכם בנושא בשביל לעזור לכם לעבור את התקופה הקשה. והפעם, מה עושים כשאחד מבני הזוג החל פרק ב' בחייו?
 
12
23 מרץ 2011
גירושים זה לא קל בכל ההיבטים. עו"ד בלס מייעץ לכם בנושא בשביל לעזור לכם לעבור את התקופה הקשה. והפעם, מה עושים שהילדים מתנכרים לאחד ההורים?
 
14
רבות נכתב על הקשר שבין גישור ובין גירושין – השימוש בתהליך גישור כדי להגיע להסכם גירושין בין הצדדים. בשורות הבאות נעסוק בכמה היבטים של הליך הגישור במסגרת הליכי גירושין שאולי הינם פחות מוכרים ושחושב להתעכב עליהם מעט.
 
פרסומים בתקשורת
דרגו