לפרטים וייעוץ חייגו עכשיו - נייד: 052-2927602 | משרד: 03-6521605

צו קיום צוואה – כמה מילים

צו קיום צוואה נועד להצהיר שהצוואה שיש בידיהם של יורשים היא ברת תוקף חוקי ושניתן לקיימה. כאשר המנוח הותיר מאחוריו צוואה, היא זו שקובעת לגבי חלוקת הרכוש לאחר מותו. עם זאת לא ניתן ליישם את הצוואה בצורה מיידית אלא ישנו תהליך חוקי שאותו יש לבצע לפני שניגשים ליישומה של הצוואה. בקשת צו קיום צוואה היא תנאי בל יעבור לקיומה של צוואה. צו קיום צוואה אינו זה שמעניק חוקיות לצוואה; צו קיום צוואה מצהיר שהצוואה חוקית ושניתן ליישמה. ללא צו קיום צוואה אי אפשר ליישם את הצוואה אבל הוא אינו זה שמעניק לה את החוקיות שלה. צו קיום צוואה הוא הצהרתי וכוחו יפה לכול העולם. כיוון שמעמדו של צו קיום צוואה הוא כמעמדו של פסק דין אין לו התיישנות ולכן הוא עומד לעולם.

צו קיום ירושה

את הבקשה לקבלת צו קיום צוואה יש להגיש לרשם לענייני ירושה אצל האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים יחד עם המסמכים הרלבנטיים. בכך דומה צו קיום צוואה לצו ירושה שגם הוא ניתן על-ידי הרשם לענייני ירושה. ישנם עוד מקבילים רבים בין צו קיום צוואה וצו ירושה כיוון שהם פועלים בצורה דומה במקרים שונים: צו קיום צוואה במקרה ויש צוואה וצו ירושה במקרה שאין צוואה. לאחר הגשת בקשה לקבלת צו קיום צוואה ותשלום אגרה, תפורסם בעיתון יומי הודעה על הגשת הבקשה לקבלת צו קיום צוואה.

במידה ולא יתקבלו התנגדויות במשך 14 יום יהיה ניתן להמשיך בתהליך ההוצאה של צו קיום צוואה. במידה ואין התנגדויות תועבר הבקשה לקבלת צו קיום צוואה אל האפוטרופוס הכללי. זה יוכל לקבל החלטה להעביר את הבקשה לקבלת צו קיום צוואה לדיון בבית המשפט לענייני משפחה או לבקש פרטים נוספים מהמבקשים. במידה והאפוטרופוס מתרשם שאין סיבה שלא לפעול כך, הוא יוציא צו קיום צוואה.

לעיתים ישנם מקרים שבהם לא יוצא צו קיום צוואה לפני שיתקיים דיון בעניין בבית המשפט לענייני משפחה, בעיקר כאשר ישנם התנגדויות להוצאת צו קיום צוואה. במקרים יוצאים מהכלל – לדוגמה כאשר המנוח אינו תושב הארץ – ייתכנו דרישות מיוחדות לפני שיתאפשר ליורשים לקבל צו קיום צוואה. צו קיום צוואה יכול להיות חלקי במובן שהוא נוגע רק לחלק מהנכסים של המנוח: הנכסים שהוזכרו בצוואה המדוברת. מי שמעוניין להגיש התנגדויות לבקשה לקבלת צו קיום צוואה צריך להגיש מסמכים רלבנטיים ותצהיר חתום על-ידי עורך דין שבו מפורטות הטענות שבעטיין הוא סבור שאין להוציא צו קיום צוואה במקרה המדובר.

לתאום פגישת ייעוץ אישית עם עורך דין יעקב בלס צלצלו >> 03-6521605

דרגו

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button
לייעוץ אישי - צרו קשר

לפגישת ייעוץ

התקשרו:

052-2927602

03-6521605

או צרו איתנו עכשיו קשר באמצעות הטופס

משרד עורכי דין יעקב בלס

לייעוץ אישי - צרו קשר

לפגישת ייעוץ
התקשרו:
052-2927602
03-6521605

או צרו איתנו עכשיו קשר באמצעות הטופס

משרד עורכי דין יעקב בלס

דילוג לתוכן